Vi skal styrke vår beredskap og redusere risiko sammen med våre leverandører. Foto: Kristian Thorsen/Sit.
Våre leverandører er en viktig del av Sit sin beredskap. De spiller en sentral rolle i hvordan vi forebygger, håndterer og kommer oss gjennom ulike kriser.
Produkter, tjenester og løsninger vi kjøper inn skal bidra til å redusere risiko og styrke vår beredskap. Dette gjelder også avtaler med leverandører som tilbyr kritisk kompetanse, varer og tjenester i krisesituasjoner.
Risiko- og avhengighetsanalyser
I alle innkjøp vurderer vi avhengighet av leverandører og leveranser, og risiko og sårbarhet knyttet til kjøpet og avtalen.
Vi kartlegger våre behov i ulike krisesituasjoner og stiller tilsvarende krav til leverandørene. Dette kan blant annet omfatte:
responstid
lagerhold
tilgjengelighet og kapasitet
forsikringsordninger
reserveløsninger
beredskapsrutiner
Sammen reduserer vi sårbarhet
Vi jobber aktivt sammen med våre leverandører for å redusere sårbarhet og begrense konsekvensene av kriser og uforutsette hendelser.