| Som overskriften antyder driver SiT Kafe de aller rimeligste studentkantinene her til lands. Det viser en sammenlikning av prisene i 19 studentkantiner i Norge, der man har innhentet priser på 30 ulike vareslag. Hele sortimentet – alt fra middager til halslinser – er tatt med. |
|
SiT Kafe har totalt 11 studentkantiner fordelt på campusene tilhørende NTNU, HiST og DMMH, og ukentlig er det over 30 000 kasseinnslag i SiTs kantiner.
- Denne undersøkelsen viser at vi er på rett vei i anstrengelsene med å holde lave priser for våre studenter, sier direktør i SiT Kafe, Kjell Erik Ronæss. SiT Kafe har i flere år hatt sterkt fokus på å kunne holde lave priser, og at det er et mål å komme rimeligst ut også på framtidige prisundersøkelser. - Lave priser er langt viktigere i studentkantiner enn andre serveringssteder, på grunn av den svake økonomiske utviklingen hos studentene, avslutter Ronæss.
Undersøkelsen viser at prisene hos de andre samskipnadsdrevne kantinene ligger inntil 30 % høyere enn hos SiT Kafe. Prissammenlikningen er gjennomført av et utvalg blant samskipnadskantinene.