Magnus den Godes gt 2

Magoto studentby
Magnus den Godesgate 2 ligger ved foten av høgskoleparken på Gløshaugen. Det er en gammel ærverdig bygård som siden 1983 har huset studenter. Det bor 42 studenter i gården. Hyblenes størrelse varierer fra 9 kvadrat til 23 kvadrat.

Magnus den Godes gate er en sidegate til Elgesetergata, hovedinnfartsåren til byen. Magnus den Godes gate ligger rett nedenfor høgskoleparken på Gløshaugen. Samfundet ligger et par hundre meter unna og det er gangavstand til midtbyen.

Det er vanskelig å parkere bil i området, men med sykkel kommer du de fleste steder du trenger. Bussholdeplass med buss til sentrum, annenhvert minutt i rushet, er rett i nærheten.

I kjelleren har beboerne et felles oppholdsrom med biljard, musikkanlegg og sofagrupper som brukes til sosialt samvær.

Boligene er tilknyttet vårt servicetilbud, som blant annet inkluderer vaktmester og renhold av fellesarealer. Det er Husverter i Magnus den Godesgt 2. Det er innlagt høyhastighets internettlinje, kabel-TV og telefon på hver boenhet.

Rom-størrelsene er slik fordelt: 5 stk er 9m2, 7 stk. er 10 m2, 22 stk. er 14 m2 og 8 stk. er 19 m2 store. Boligdetaljer

TRIMROM
Det er et trimrom i kjelleren med ribbevegger og diverse styrketreningsapparater.

VASKERI
Det er to vaskemaskiner og to tørketromler i kjelleren. Bruk av vaskeriet er inkludert i husleien. Vaskeriet er åpent mellom 08.00 og 22.00 og det er gratis bruk. Vasking foregår på eget ansvar. Klær som blir liggende igjen, blir fjernet og oppbevart på renholdsavdelingen (Tlf: 73551652) i 1 måned.

SJEKKLISTE

BILPARKERING
Det medfølger ingen parkeringsplasser i Magnus Den Godes gate 2.  For informasjon om soneparkering i områdene rundt gården, ta kontakt med Trondheim  Parkering, tlf: 72 54 74 62. Sone-parkeringstillatelse kan kun kjøpes av beboere i området. 

SYKKELPARKERING
Sykler kan settes i bakgården eller i kjelleren. Ikke sett sykler i portrommet, da de vil blokkere rømningsvei og hindre søppeltømming.

OPPBEVARINGSROM
Bod til hver hybel finnes på loftet. Det er også lagerplass i kjelleren.
 
RENHOLD OG ORDEN
Beboerne skal sørge for jevnlig renhold av kjøkken og bad. Fellesarealer  rengjøres av SiT. Fellesarealet i Magnus Den Godes gate 2 blir rengjort ca en gang i uken. Fellesareal er: trapper, ganger og vaskeri. For å kunne gjennomføre et effektivt renhold er det viktig at oppganger ikke benyttes som lagringsareal av søppel, sykler, sko o.l. Ved spørsmål, kontakt renholdsavdelingen på 73551652.

Adresse: Magnus den Godesgate 2.

Til søknadskjema

SiT (Studentsamskipnaden i Trondheim)
Sentralbord (08.30-15.00): 73 59 32 50
Vær så god, SiT: Gir deg mer for pengene Gir det vi tjener tilbake til studentene Lar deg være med på å bestemme